Chcesz, by Twoje wizytówki lub dyplomy wyglądały wyjątkowo? Szykujesz wesele z motywem złota? W Polodruk zamówisz wydruki z uszlachetnieniem m.in. złocimy i srebrzymy papier. Napisz do nas na polodruk.polodruk.pl co potrzebujesz oraz w jakich ilościach. Odpowiemy jaką technikę najlepiej zastosować. Podpowiemy jak ma być przygotowany plik do druku lub zrobimy to za Ciebie.

Złocenie w Polodruk wykonujemy dwoma metodami matrycową i bez matrycową. Podczas projektowania użytku do druku należy dokładnie zaplanować, w którym miejscu ma się znaleźć złocenie. Całość przygotowujemy np. w Corel Draw lub Adobe Illustrator i zapisujemy jako PDF. W pliku wektorowym należy pracować na warstwach. Jako jedna cały druk bez złota, jako druga warstwa złocenia / srebrzenia. Uszlachetnienie będzie w miejscu apli 100% Black, które będzie przeznaczona do druku bezmatrycowego złota lub do stworzenia matrycy do wtłaczania uszlachetnień.

Tak, w Polodruk wykonasz druk złocenia bez matrycowego. Technika ta jest złożona w wykonaniu i potrzebuje obróbki papieru w kilku etapach. Pierwszym jest wydruk projektu bez elementów złoconych. Drugim krokiem jest dwustronne laminowanie folią soft touch. Kolejny etap to wydruk 100% Black, który przyciągnie do druku złotą folię podczas zgrzewania. Ostatnim etapem jest pożądane uszlachetnienie wykonane złociarką. W Polodruk wykorzystujemy folię złotą, srebrną i pomarańczową. Złocenia i srebrzenia papieru świetnie wyglądają zarówno na jednolitych kolorach jak i na barwnych deseniach. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat złoceń bez matrycowych? Wejdź na stronę JP Stamping 

Tak, w Polodruk wykonasz złocenia matrycowe. Jest to korzystne w przypadku dużych nakładów druku. Raz wykonaną matrycę przechowujemy dla Ciebie w naszym archiwum, dzięki temu przy wykonywaniu dodruków nie musisz kolejny raz ponosić kosztów wykonania stempla.

Tak, tu wykonasz matrycę do wykonywania złoceń. Może to być metalowy stempel lub z gumy w zależności do czego chcesz go użyć. Metalową matrycę wykorzystujemy do prasy JP Stamping, a z gumy do scalenia zdrewnianym trzonkiem do tłoczeń w wosku lub pieczątek odbijanych ręcznie na papeterii.

Jak najbardziej! Warstwa złota to folia wygrzewana na gorąco w papier. Po aplikacji stanowią jedną nierozerwalną całość, której nie można rozwarstwić lub zedrzeć.

Tak, złote dodatki na papierze wykonywane metodą matrycową lub bez matrycowa są połyskujące. Złote folie odbijają refleksy światła. Wygląda to bardzo elegancko.